• Siemens mobility day

• Dňa 26.3.2024 sme na našej škole mali Siemens mobility day. Maturanti mali prezentáciu Ako byť úspešný na trhu práce. Študenti odboru elektrotechnika - sieťové a komunikačné technológie mali ešte prednášku na tému Kyberbezpečnosť v dopravných systémoch.

• Matematický klokan

• Aj v školskom roku 2023/2024 sa študenti našej školy zúčastnili ďalšieho ročníka medzinárodnej matematickej súťaže Matematický klokan, ktorú na škole zorganizovala PK PVP v spolupráci s PK INF. Spomínanej súťaže sa zúčastnilo 19 žiakov 1. až 4. ročníka. Svoje logické myslenie si preverovali v 24 súťažných úlohách v kategórii Kadet a Junior. Veríme, že ich nadobudnuté vedomosti sa odzrkadlia aj vo výsledkových listinách.

• Trnavský šachový rebríček

• Počas januára – marca 2024 sa študenti našej školy zúčastnili troch kôl šachovej súťaže s názvom Trnavský šachový rebríček. Našim reprezentantom sa podarilo pre školu obsadiť 6. miesto. Dominikovi Blaškovi, Samuelovi Drahošovi, Tomášovi Luptákovi, Markovi Poláčekovi a Tomášovi Chovancovi ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Stolný tenis - základné kolo

• V pondelok 25.3.2024 sa konalo ZK v stolnom tenise študentov na SPŠD, kde naši chlapci (Śupa, Šramo, Malíšek a Krupanský) bez väčších problémov postúpili na okresné majstrovstvá, ktoré sa uskutočnia 12.3.2024. Chlapcom gratulujeme a prajeme veľa šťastia aj na MO. Výsledky: 1. SOŠ Automobilová – SOŠ Elektrotechnická 0:3 2. OA - SPŠ Dopravná 0:3 3. SOŠ Elektrotechnická - SZŠ 3:0 4. SOŠ Automobilová - OA 0:3 5. SZŠ - SPŠ Dopravná 0:3 6. OA - SOŠ Elektrotechnická 2:3 7. SOŠ Automobilová - SZŠ 0:3 8. SPŠ Dopravná- SOŠ Elektrotechnická 4:1 9. OA - SZŠ 2:3 10. SOŠ Automobilová - SPŠ Dopravná 0:3 Poradie: 1. miesto: SPŠ dopravná 2. SOŠ elektrotechnická 3. SZŠ 4. OA 5. SOŠ automobilová

• Úspech v SOČ

• Vynikajúce výsledky dosiahli naši študenti v krajskom kole Stredoškolskej odbornej činnosti. Tri práce získali 1.miesto (autori a spoluautori : Bianka Hasajová-IV.A, Lukáš Kulich,Pavol Ocelka, Alex Czompoly, Andrej Chynoradský,Jakub Cuninka- IV.EA), tri práce získali 2.miesto Anita Hutárová - IV.A, Tomáš Varga, David Kováč - IV.EC),čo zároveň znamená postup do celoštátneho kola. Jedna práca sa umiestnila na 3.miesto (Radoslav Šramo - IV.EC). Blahoželáme a ďakujeme študentom aj konzultantom za výbornú reprezentáciu školy. Výsledky tu : https://spsdtt.edupage.org/a/soc

• Stolný tenis - základné kolo

• Dňa 22.3.2024 sa na našej škole konalo základne kolo v stolnom tenise dievčat za účasti SOŠ PaSV a Gymnázia JH. Naše dievčatá ( Bučková, Boháčiková a Stojkovičová) obsadili 2. miesto, keď nad ich sily boli žiačky z GJH. Na 3. mieste sa umiestnila SOŠ PaSV.

• Zenit elektronika a Web Developer

• V dňoch 18.3. až 21.3.2024 sa na Spojenej škole SOŠ elektrotechnická v Banskej Bystrici uskutočnila celoštátna súťaž, Zenit v Elektronike. Našu školu reprezentoval v kategórii B (žiaci 1. a 2. ročník) Marek Prečuch - II.EC. V silnej konkurencii z celého Slovenska obsadil slušné 10-te miesto. V kategórii A (žiaci 3. a 4. ročník) nás reprezentoval Dušan Benci - III.EA ktorý po problémoch s kalibráciou vyrobeného prístroja obsadil 15-te miesto. V dňoch 19.3. až 21.3.2024 nás reprezentoval v kategórii Web developer aj Matej Krajčovič - IV.EA, ktorý obsadil 6. - 8. miesto.

• IV.EC v Prahe

• V dňoch 18.-21.3.2024 absolvovala trieda IV.EC odbornú exkurziu v Prahe. Navštívili Dopravný podnik mesta Praha, Centrum riadenia železničnej dopravy, cvičný polygón firmy AŽD.

• Školské kolo silového päťboja.

• Dňa 20.03.2024 sa na pôde našej školy konalo školské kolo silového päťboja, kde si medzi sebou zmerali sily študenti všetkých ročníkov. Súťaže sa zúčastnilo 32 študentov a jedna študentka. Prví štyria s najlepším výsledkom postupujú na okresné kolo, ktoré sa uskutoční 10.04.2024. Všetkým zúčastneným ďakujeme a držíme palce o rok. Výsledky : SK_silovy_5boj-vysledky2023-24.xls

• Majstrovstvá okresu Volejbal mix

• Dňa 19.03. 2024 sa študenti našej školy zúčastnili majstrovstiev okresu vo volejbale mix, kde si zmerali sily so štyrmi školami a to so strednou zdravotníckou školou, Gymnáziom J. Hollého a so Spojenou školou J.Bottu. Po veľmi napínavých a tesných zápasoch si naši študenti vybojovali pekné 3.miesto. Všetkým zúčastneným študentom gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Mix volejbal SŠ

• Dňa 1.3.2024 sa na pôde našej školy uskutočnilo základné kolo v mix volejbale stredných škôl. Základného kola sa zúčastnili len dve školy zo štyroch a to SPŠD a GOS-sk. Naša škola zvíťazila 3:1 na sety. Gratulujeme k postupu a držíme palce.

• Súťaž v ANJ so SŠ Edvarda Beneše Břeclav

• Dňa 29.2.2024 sme ukončili 2. ročník literárnej súťaže v kreatívnom písaní, ktorú organizujeme so Strednou školou Edvarda Beneše v Břeclavi. Vítaz druhého ročníka je Peter Ščasný, študent II.EB. Druhé miesto si "kreatívne vypísal" Lukáš Sova, študent III.EB. Brondz patrí študentovi z horeuvedenej partnerskej školy. Ďakujeme všetkým mladým spisovateľom za ich tvorbu a víťazom blahoželáme.

• Ineko hodnotenie

• Ineko opäť hodnotilo školy a naša škola s hodnotením 6,5 je opäť hodnotená ako škola s veľmi dobrými výsledkami (minulý rok sme mali 6,2) a opäť sme najlepšia dopravná škola na Slovensku a najlepšia priemyslovka v kraji!