• Napísali o nás

• 2018-19

• ŠTUDUJ DOPRAVU V TRNAVE

Dňa 4.10.2018 sa úspešný projekt Študuj dopravu, ktorého organizátorom je Ministerstvo dopravy a výstavby SR, predstavil vTrnave. Cieľom projektu je propagácia študijných a učebných odborov zameraných na dopravu s cieľom riešiť do budúcnosti už dnes citeľný nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily vo viacerých oblastiach dopravy. Súčasťou akcie bol i Deň otvorených dverí na Strednej priemyselnej škole dopravnej v Trnave. Akcie sprevádzal bohatý sprievodný program : ukážky výkonu povolaní v železničnej a cestnej doprave, návštevu priestorov rušňa, kamiónu, diagnostiku vozidiel, riadenie rušňa prostredníctvom ETCS zariadenia, riadenie dopravy z tabletu na modelovej železnici, simulátor prevrátenia vozidla, poskytovanie prvej pomoci, videoprojekcie, dopravné kvízy a súťaže.

Mestská televízia Trnava : http://www.mtt.sk/up/clanky-spravodajstvo/Kam-po-skonceni-zakladnej-skoly-08-10-2018

Relácia RTVS Pozor zákruta : 3.avi (príspevok začína v čase 5:50 po začiatku relácie a rozhovor s našou študentkou Katarínou Kubíkovou (III.D) od 9:47)