• Amavet

• 2023-24

• Slováci a Slovenky majú dlhodobo nízky záujem nielen o voľby do Európskeho parlamentu (najbližšie sa budú konať 8. júna 2024) Navyše, demokracia nespočíva len v jednorazovej účasti vo voľbách. Bez záujmu o fungovanie spoločnosti idea demokracie nenapĺňa svoj potenciál.

Naša škola sa rozhodla v tomto roku zapojiť i do inej kategórie zo súťaží AMAVET, aby podporila každý talent na našej škole, a to AMavet Junior Text.

Autorky: Monika Janečková IV.D - Prečo voliť do Európskeho parlamentu?
                        Rebeka Raceková II.D - Čo by sa muselo stať, aby sme sa začali zaujímať o európske voľby?
          a autor : Martin Čišecký IV.EC - Ignorujeme európske voľby?